Poseta Italijanskom kulturnom centru

Povodom izložbe slika iz knjige Mile Muhajlović pod nazivom “Za srpsku vojsku-jedna zaboravljene priča”u Italijanskom kulturnom centru “PIACA ITALIA” naša škola je  u prostorijama navedenog centra održala interdisciplinarni čas pod nazivom “Put stradanja – da se ne zaboravi”.

Učenici sedmih i osmih razreda sa nastavnicima: Izabelom ,Dejanom  i Vuksanom, Ivanom, Katarinom  i Georgom, Julkom , nastavnicom likovnog  su izložbu potkrepili recitalom i  istorijskim sadržajima vezanim za temu.
Čas je počeo pesmom Grigora Viteza koju je govorila učenica 8.h razreda Katarina Piuković. Sledila je prezentacija istorijskog sadržaja potkrepljena slikama iz dela Mile Mihajlović i citatima italijanskih vojnika i mornara, učesnika spasavanja srpske vojske u zimu 1915-16. Prezentaciju su pripremili učenici 7.a razreda – Isidora Velimirov, Jovana Marinko i Ivana Kopunović. Prezentacija je praćena stihovima pesme “Plava grobnica” koju su recitovali učenici 8.c razreda Nikolina Tanasić i Novak Lukić, 8.
Čas je završen Disovom pesmom u interpretaciji učenika 7.a razreda Viktorije Crnković i Tijane Babić. Nastavnica likovnog jezika je na kraju časa upoznala učenike sa vremenom nastanka izloženih fotografija i sa učenicima pogledala izložbu.
Bilo je lepo!

ПУТ СТРАДАЊА