POKRAJINSKA SMOTRA RECITATORA NA HRVATSKOM JEZIKU

Dana 3.11.2017. u organizaciji Hrvatske čitaonice održana je XVI. Pokrajinska smotra recitatora na hrvatskom jeziku u kojoj je sudjelovalo oko 80 recitatora osnovnoškolske i srednjoškolske dobi iz Sonte, Lemeša, Berega, Vajske, Plavne, Srijemske Mitrovice, Sota, Petrovaradina, Tavankuta, Đurđina, Žednika, Male Bosne i Subotice.
Sve to pozorno je slušalo tročlano povjerenstvo u sastavu: Vladimir Grbić, glumac Narodnog kazališta u Subotici, Željka Zelić, pjesnikinja iz Subotice te kao poseban gost Vladimir Andrić, glumac gradskog kazališta Joza Ivakić iz Vinkovaca.

Učenici naše škole su postigli izuzetne rezultate.

 

Pobjednici mlađeg uzrasta (učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole) su:
1. Iva Francišković III.4 (učiteljica Vesna Nimčević)

  1. Martin Vukov 4.h (učiteljica Ana Čavrgov)

 

Pobjednici srednjeg uzrasta (učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole) su:

  1. 1. Barbara Piuković 4 (HKC ,,Bunjevačko kolo”, Subotica)
    2. Luka Ješić VI.4 (Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata, Subotica)
  2. Lucija Vukov VI.4 (Udruga ,,Naša djeca” Subotica)
  3. Claudia Karan VII.4 (Hrvatska čitaonica, Subotica)
  4. Katarina Ivanković Radaković VII.4 (HKC ,,Bunjevačko kolo” Subotica)
  5. Donna Karan 8.h (Hrvatska čitaonica, Subotica)

 

Svi sudionici su za sudjelovanje na smotri od organizatora Hrvatske čitaonice primili na dar knjigu, a pobjednicima su uručene pohvalnice, te su za nagradu putovali na jednodevni izlet u Osijek. Budući da je žiri uživao u ovom danu, odlučili su kao poticaj u daljnjem radu poslati na izlet u Osijek još neke recitatore.

Srednji uzrast: Klaudija Bašić V.4 (KD,,Ivan Antunović”, Subotica)

Pohvaljujemo i  ostale učenike naše škole koji su sudjelovali na natjecanju: Antonija Kujundžić II.4, Iva Molnar V.4, Lucia Mamužić VI.4 i Valentina Mačković VII.4.

Svima čestitamo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*
Website