Međunarodno takmičenje Hippo

U petak, 23. februara, naša škola je organizovala Hippo međunarodno takmičenje iz engleskog jezika. Osim takmičara iz cele Srbije, na ovom takmičenju su učestvovali i učenici iz država regiona: Hrvatske, Crne Gore, Slovenije, Makedonije, Bugarske, Rumunije, Bosne i Hercegovine i  Italije.
Školu “Matko Vuković” predstavljalo je 46 učenika od trećeg do osmog razreda.

Drugi deo takmičenja održaće se u Novom Sadu, a treći u Italiji. Uspešne učesnike očekuju međunarodno priznati sertifikati i vredne nagrade. Rezultati takmičenja biće poznati za nekoliko sedmica.

Takmičenje je organizovala nastavnica Silvia Stefanović, a u tome su joj pomogli nastavnik engleskog jezika Miran Bačlija i učeiteljice Sibila Ober, Dragana Milanović, Mirjana Šorak i Mirjana Kosanović. Učenike viših razreda pripremali su nastavnici Ivana Tajti i Nikola Gemeš.