Takmičenje iz progamiranja robota Mbot – Bitka za znanje

Učenici nače škole Marko Stepanović, Nemanja Rogić i Nikola Stipić su nakon uspešnog on-line kola ovog takmičenja uspeli da se plasiraju na sledeći nivo takmičenja. Takozvano “fizičko kolo” je bilo održano u Novom Sadu u OŠ “Petefi Šandor”. Koncept i cilj takmičenja je razvijanje informatičke pismenosti i upoznavanje i rukovanje robotima. U toku prošle školske godine OŠ “Matko Vuković” je učestvovala u projektu u kojem je našoj školi darovano 5 robota za upotrebu u nastavi. Nekolicina zainteresovanih učenika drugu godinu zaredom učestvuje u ovom takmičenju i pokazuje sve bolje rezultate. Osim dobrog predznanja kao i u svakom takmičenju potrebna je i mala doza sreće. To je bila mala klackalica koja je ovaj put prevagnula na stranu nekih drugih ekipa, te je stoga naša ponosna robotska družina i ako sa jednim od najbržih vremena izvođenja zadatka, završila bez plasmana na republički nivo takmičenja. I pored toga mi smo ponosni na naše programere, jer su pokazali da su dorasli izazovu.
Pripremu učenika je obavio predmetni nastavnik informatike Nenad Šarić

Na ovom linku možete pogledati neke od naših priprema i upravljanja robotom…