Mali maturalac

Učenici 8h razreda, naše škole su u organizaciji HNV-a od 27.4. do 1.5. (5dana) išli na ekskurziju,tzv.”Mali maturalac”. Na ekskurziju su išli osmaci
koji pohađaju nastavu na hrvatskom jeziku u gradu i okolici.
Ekskurziju smo započeli obilaskom grada Vukovara,zatim smo se uputili prema Zagrebu,gdje smo boravili 2 dana. Posjetili smo Meštrovićeve dvore, muzej, te kako je bio  tjedan Marije Jurić Zagorke,i njene Gričke Vještice, voditeljica kroz gornji grad nam je bila crna kraljica.Obilazili smo znamenitosti glavnog grada, a tijekom odmora u učenickom domu smo imali kvizznanja.Treći dan smo krenuli put Plitvičkih jezera. Divili smo se ljepotama Plitvičkih jezera 5 sati,vozili se brodom, vlakićem, a puno naučili zahvaljujući dobrim vodičima.Domaćin nam je bio moderno opremljen učenički dom u Korenici.Narednog dana smo se zaputili u Split. Smješteni smo bili u studentskom domu.Na razgledanje Marjana smo išli panoramskim autobusom uz odličnog vodiča,koji nas je kasnije proveo do Dioklecijanove palače te govorio o svim znamenitostima grada Splita i splitske rive . Kasnije navečer smo osjetili čari večernje šetnje splitskom rivom. Sutra dan smo išli do plaže, neki su se i kupali, te smo se nakon toga zaputili prema Subotici. Nadam se da će i učenicima ova predivna ekskurzija dugo ostati u sjećanju.

nastavnica Nevenka Tumbas