Учешће наших ученика у програму „Ноћи музеја“

У оквиру манифестације „Ноћ музеја“ данас су ученици виших разреда наше школе, заједно са својом наставницом Ликовне културе, учествовали у програму „Победа и победници – у освајању белог платна“. У питању је интерактивно дружење ментора и грађана Суботице, у процесу осликавања своје слике. Циљ дружења био је победити страх од креације и упустити се у „авантуру сликања“. Ученици су имали прилику да сликају на отвореном,  техником уља на платну, а мотиви су били грађевине Суботице и детаљи из окружења. Под будним оком менторке, академске графичарке и сликарке Љиљане Кртинић,  израђено је седам слика које ће , у оквиру неког следећег дружења, бити завршене. О атмосфери са овог креативног дружења и резултатима најбоље сведоче следеће фотографије.