НА ИЗЛОЖБИ ЛУТАКА

У петак 21.09., завршног дана Међународног фестивала позоришта за децу у Суботици, ученици V1 одељења су, у оквиру наставе ликовне културе, посетили Путујућу изложбу лутака “5 градова – 5 позоришта” у холу Дечјег позоришта. Инспирисани разноликим луткама из различитих представа и позоришта, реализовали смо на лицу места једну радионицу у којој смо повезали визуелне и драмске уметности (глуму). Ученици су имали задатак да изаберу за њих најинтересантнију лутку и да покушају гласом, мимиком и покретима да је оживе на сцени (Како одговарајућа лутка прича, шта говори, како се креће, како плаче итд). Тако смо и ми креативно затворили овогодишњи Фестивал.
                                                                наставница Драгана Албијанић