САРАДЊА НАШЕ ЛИКОВНЕ СЕКЦИЈЕ И САВРЕМЕНЕ ГАЛЕРИЈЕ СУБОТИЦА – КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА

У суботу 6. октобра 2018. године у преподневним часовима у Савременој галерији Суботица реализована је креативна ликовна радионица за децу под називом „Један мој дан“, у којој су учествовала и четири ученика наше ликовне секције: Сара Заими (VI3), Андреа Петер (VI3), Андрија Мандић (VI4) и Сташа Митрић (V2). Радионица је организована у оквиру пратећег програма изложбе „Ласло Антал: 10 месеци“. Почела је кратким вођењем кроз изложбену поставку и упознавањем полазника са уметничким поступком аутора. У креативном делу радионице деца су радила слике-колаже у форми визуелног дневника, по угледу на уметников поступак. Задатак одраслих пратилаца је био да испричају ток једног свог дана, а деца су тада, уз њихову асистенцију, урадила, у техници колажа и у форми визуелног дневника, илустрацију одређеног догађаја који је обележио тај дан. На крају радионице сви учесници су показали своје радове и испричали причу коју су илустровали. Радионицу је, уз директорку Савремене галерије Суботица и кустоскињу изложбе Нелу Тонковић, водила Јасмина Јованчић Видаковић, музејска едукаторка и виша кустоскиња СГСУ. Наши ученици су пуни лепих утисака и жељни нових креативних подухвата, па ће се сарадња наше ликовне секције и СГСУ наставити уз обострано задовољство.

Наставница ликовне културе Драгана Албијанић