ПОБЕДА НАШЕ АНЕ НА СВЕТОСАВСКОМ ЛИКОВНОМ КОНКУРСУ

Петог дана манифестације “4. ДЕЧЈИ  СВЕТОСАВСКИ  ДАНИ” , у четвртак 31.01. 2019. г., уприличена је свечана додела диплома и награда победницима светосавског ликовног и литерарног конкурса у ОШ “Јован Микић”. У конкуренцији од око 80 ликовних радова, наша ученица 5.3 одељења Ана Николаидис освојила је 1. место у категорији ученика виших разреда основне школе. Ана је својим радом одговорила на 2. тему конкурса: “Мотив са српске средњовековне фреске” и нацртала чувени мотив “Белог анђела” са фреске из манастира Милешеве. Жири, ус саставу две наше ликовне уметнице: мастер сликарке Вање Суботић и магистра конзерватора-ресатуратора Александре Јефтић су истакле да се Анин “Бели анђео” наметнуо и издвојио и самом темом и нешаблонском израдом. На свечаној додели награда Ана је имала прилику и да да кратку изјаву за РТВ Војводину. Тај прилог и објављујемо:

Ани честитамо од срца уз жеље да настави у низању лепих резултата и успеха.                                                         Наставница Драгана Албијанић