ОДРЖАНО ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ДЕЧЈЕ КАРИКАТУРЕ “МАЛИ ПЈЕР”

У оквиру наставе Ликовне културе, ове недеље у нашој школи одржано је школско такмичење из дечје карикатуре “Мали Пјер”. Учествовало је једанаест ученика узраста од 5. до 8. разреда који су се најпре, на часовима Ликовне културе, односно Цртања, сликања и вајања, упознали са појмом и основним особеностима карикатуре, а затим исту цртали. Ученике је припремала наставница Драгана Албијанић.  Жири је карикатуре оцењивао на основу пет критеријума: – Оригиналност и духовитост;- Креативност;- Визуелна и ликовна целовитост;- Атмосфера;- Порука карикатуре.Карикатуре 9 ученика пласирале су се на општинско такмичење, а рангиране су по следећем редоследу:
1. МЕСТО деле Сара Заими 6.3, Андреа Петер 6.3 и Лука Козма 5.4;2. МЕСТО деле Ива Биљански 7.1, Миљана Филиповић 5.3 и Леа Војнић 5.4;3. МЕСТО деле Ена Мусин 8.1, Софија Козарић 8.2 и Андреј Томпа 5.3. Општинско такмичење одржаће се у ОШ “Јован Јовановић Змај”, а резултати ће се знати око средине априла.           Похваљујемо труд, вољу и креативност свих учесника такмичења, а  ученицима чији су се радови пласирали даље честитамо, и желимо им пуно среће и успеха у даљем току такмичења.