Pohvale matematičarima – rezultati “Kengur” takmičenja

“Kengur bez granica” je matematičko takmičenje u kojem učenici naše škole već dugi niz godina uzimaju učešće. Takmičenje je međunarodno, u njemu učestvuju učenici iz 70 država širom sveta koji u isto vreme rešavaju iste zadatke.
Karakteristično za ovo takmičenje je izazov i odmeravanje sopstvenih snaga. Veoma je teško osvojiti jedno od prva tri mesta, jer svega 30 učenika svakog razreda na nivou države dobija priliku da učestvuje u finalnom takmičenju. To znači da 240 učenika iz države osvaja jedno od tri mesta i takmiči se sa učenicima iz drugih država.
Društvo matematičara Srbije dodeljuje posebne pohvale za učenike koji su se rangirali u prvih 10 % od broja učesnika svakog razreda.
Ako uzmemo u obzir da je učestvovalo 5269 učenika prvog, 5903 učenika drugog, 5140 učenika trećeg, 4910 učenika četvrtog, 2992 učenika petog, 2379 učenika šestog, 1697 učenika sedmog i 1221 učenik osmog razreda, biti plasiran među najboljih 10% učesnika nije mala stvar.

Društvo matematičara Srbije dodeljuje 9 pohvala učenicima naše škole.
Zaslužili su ih:
1. Aleksa Radnić i Matej Bagi, učenici prvog razreda
2. Miljana Ristić, učenica drugog razreda
3. Nađa Berecki i Ines Vojnić, učenice trećeg razreda
4. Elena Prćić i Lea Vojnić, učenice petog razreda
5. David Šarčević i Andrija Mandić, učenici šestog razreda
Sigurni smo da će pokazane logičke posobnosti umeti iskazati na mnogo načina i da će se uspesi nizati. Bravo deco !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*
Website