U POTRAZI ZA INFORMACIJAMA O SREDNJIM ŠKOLAMA – PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

U okviru realizacije aktivnosti profesionalne orijentacije učenika osmih razreda osnovne škole, deo aktivnosti preuzimaju i nastavnici informatike i računarstva. Njihov zadatak je da osmake kroz nastavu upoznaju sa pretraživanjem podataka na Internetu, kako bi na najlakši mogući način došli do informacija o srednjim školama u koje bi želeli da se upišu i smerovima koje pomenute škole nude.Na časovima se, uz primenu stečenih informatičkih znanja, pretražuju informacije na sajtovima srednjih škola, vodeći se pitanjima koja se nalaze pred svakim učenikom. Pitanja se tiču broja poena koji su do sada bili potrebni za upis na određene smerove, godinama trajanja školovanja, predmetima koji se slušaju na određenim smerovima… Pronađene informacije je svaki od učenika beležio na svom listiću za rad.Da bi se rezultat rada prezentovao i ostalim učenicima u školi, osmaci su dobili zadatak da i po razredima naprave plakate o srednjim školama iz svog okruženja. U izradi ovih aktivnosti učestvovali su učenici razreda 8.1, 8.2 i 8.3, uz podršku nastavnice Darije Svorcan.